tytuloweTradycyjnie już w połowie listopada JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prof. dr hab. Tamara Zacharuk zaprosiła społeczność akademicką i przyjaciół naszej uczelni na Wieczór Pieśni Patriotycznej. Muzyczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Uniwersytecie już po raz ósmy.

W środę 16 listopada 2016 r. w pierwszej części wieczoru w programie patriotycznym wystąpili niezwykli goście - dzieci z grupy „Biedronki” Miejskiego Przedszkola nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach pod opieką pani dyrektor mgr Anny Malackiej oraz pani mgr Agnieszki Krzyzińskiej i mgr Eweliny Pracz.

A w kolejnej części Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach pod kierownictwem pana mgr Michała Hołowni i ks. prof. dr hab. Michała Szulika zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania. Przy pianinie zasiadł pan Tomasz Wojtuś.

Wspólne śpiewanie w Pałacu Ogińskich wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych uczelni i miasta. Dzięki fascynującym opowieściom z czasów Marszałka Józefa Piłsudskiego wplatanym pomiędzy utwory muzyczne przez prowadzącego wieczór pana mgr Michała Hołownię każde listopadowe spotkanie w Uniwersytecie jest niezwykłą podróżą w czasie i z pewnością łączy różne pokolenia.

Kolejne muzyczne spotkanie obędzie się już w styczniu. Tym razem zapraszamy na wspólne kolędowanie!

Fotogaleria