tytuloweDnia 11.01.2017 r. pod opieką dr Ewy Jagiełło członkowie Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Elementarnej przeprowadzili warsztaty z edukacji matematyczno-ekonomicznej pt. „Przedsiębiorczy obywatel przyszłości” dla dzieci w wieku przedszkolnym. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z trzech przedszkoli: Prywatne Przedszkole Muzyczne "Nutka" w Siedlcach, Miejskie Przedszkole Nr 15 w Siedlcach, Miejskie Przedszkole Nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z budową i obsługą bankomatu oraz ze strukturą karty płatniczej. Przedszkolaki tworzyły własne bankomaty i według swojej koncepcji ozdabiały karty płatnicze. Dzieci otrzymały swój PIN w postaci działania matematycznego, a ich zadaniem było go rozszyfrować. Dowiedziały się, że ten czterocyfrowy numer należy zapamiętać i nikomu nie zdradzać. Następnie pod kontrolą studentów i nauczycieli uczyły się obsługi bankomatu.

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach, dzieci otrzymały Karnety na 3 bezpłatne wejścia na zajęcia dla dzieci typu: balet, Zumba, taniec towarzyski, korektywa, Dance Kids, które odbywają się w siłowni Rehmedica w Siedlcach na ul. Sokołowskiej 47.

Fotogaleria