tytulowe
W dniu 21 października 2016 r. w ramach XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki odbył się II Uniwersytecki Konkurs Wiedzy o Rosji i Niemczech dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zakres konkursu tym razem  obejmował umowne daty 1933 – 1991  od powstania faszyzmu do upadku komunizmu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu historii, kultury, społeczeństwa, geografii.


Do udziału w konkursie zgłosiło się 15  trzyosobowych zespołów ze szkół regionu siedleckiego oraz studentów kierunku filologia ze specjalnością język rosyjski w biznesie oraz język niemiecki w biznesie.  Nad zmaganiami uczestników czuwało jury w składzie: dr Roman Bobryk (IFPiLS), dr Ewa Kozak (INiBI) oraz dr Marzena Lisowska (INiBI/SJO).

Zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” z Sokołowa Podlaskiego w składzie: Michał Pawelec, Mateusz  Trebnio, Karol Mystkowski pod opieką pani Sylwii Skrzeszewskiej. Drugie miejsce zajął zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie z Sokołowa Podlaskiego: Maksymilian Lech, Katarzyna Odowska, Jakub Lachowski, przygotowani przez panią Wiesławę Witkowską i pana Sylwestra Mosieja. Na podium stanęli również uczniowie: Karol Białecki, Jula Chacińska i Izabela Wakuła z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach pod opieką pani Aleksandry Czmoch.

Fotogaleria