tytulowe
W dniach 27 – 29 października, w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo  w Nadarzynie k. Warszawy, odbyły się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne „Warsaw Gastro Show”, podczas których zaprezentowało się 350 wystawców z branży HoReCa – międzynarodowych producentów i dystrybutorów żywności, napojów, urządzeń i wyposażenia dla gastronomii.

Targi skierowane były do firm działających w branży gastronomicznej, hotelarskiej, cateringowej oraz osób zainteresowanych nowościami na rynku branżowym bądź chcących podszkolić swoje umiejętności na oferowanych warsztatach kulinarnych. Ponadto, podczas trwania targów uczniowie szkół gastronomicznych mogli odbyć niezwykłe lekcje i seminaria z zakresu technologii gastronomicznych, surowców wykorzystywanych w profesjonalnej kuchni, zasad prawidłowego odżywiania, żywienia w szkołach i szpitalach czy zapobiegania chorobom powstających na tle wadliwego żywienia. Po raz pierwszy do udziału w tym wydarzeniu została zaproszona nasza uczelnia.

Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny  reprezentowali: prof. nzw. dr hab. Katarzyna Antosik, dr inż. Katarzyna Kowalcze oraz mgr Agnieszka Decyk – Chęcel  z Katedry Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu wraz ze studentami kierunku Dietetyka. Pani prof. nzw. dr hab. Katarzyna Antosik oraz mgr Agnieszka Decyk – Chęcel poprowadziły zajęcia w „Strefie Ucznia” z zasad prawidłowego odżywiania omawiając poszczególne szczeble w piramidzie żywieniowej zdrowego człowieka oraz zachęcały młodzież do studiowania na UPH w Siedlcach. Ponadto, zarówno młodzież szkolna jak i pozostali odwiedzający targi bardzo chętnie korzystali z pomiarów analizy składu ciała, które były wykonywane, pod czujnym okiem naszych specjalistów, przez studentów kierunku Dietetyka. Pani dr inż. Katarzyna Kowalcze wygłosiła natomiast wykład na temat „Możliwości zastosowania diety śródziemnomorskiej w praktyce szpitalnej”. W ciągu trzech dni trwania targów w zajęciach przygotowanych przez naszą kadrę naukową wzięło udział około 700 uczniów szkół gastronomicznych i techników o profilu żywieniowym z różnych miejscowości, m.in. z Warszawy, Grajewa, Szydłowca czy Trzebieszowa.