tytulowe
W terminie 12-21 października br. grupa 6 studentów wraz z opiekunem z Wydziału Przyrodniczego, dr Mileną Trubą uczestniczyła w wyjeździe do Delaware Valley University w Doylestown w Stanach Zjednoczonych w ramach Programu Wymiany Studenckiej Piszek/Evans/Diamond. Studenci przebywając na kampusie uczelni goszczącej poszerzali swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania rolnictwa i jego otoczenia, odwiedzając lokalne gospodarstwa rolne. Ponadto grupa z Polski miała okazję zwiedzić wiele interesujących miejsc nieopodal Doylestown tj. Philadelhia, Nowy Jork, Longwood Garden i Hawk Mountain.

UPH uczestniczy w Programie Wymiany Piszka/Evansa/Diamonda od 2007 roku. Każdego roku grupa studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wyjeżdża na wymianę do Stanów Zjednoczonych. Do Siedlec przybywają również przedstawiciele amerykańskiej uczelni. Współpraca finansowana jest przez Amerykańską Fundację Kopernikańską i Fundację Kopernikańską w Polsce.