tytulowa
W sobotę 26 listopada odbyły się kolejne w bieżącym roku akademickim zajęcia w Uniwersytecie Dziecięcym. Zajęcia pt. "W świecie geometrii" poprowadzili studenci z Koła Naukowego Studentów Matematyki GRAF. Nad formułą zajęć pracowały: Paulina Czubaj, Martyna Sieczkiewicz, Anna Zabłocka. Opieka merytoryczna: dr Agnieszka Prusińska. Zajęcia prowadzili: dr Agnieszka Prusińska, Michał Kański, Anna Lisowiec, Marcin Miazio, Martyna Sieczkiewicz, Anna Zabłocka. Podczas części teoretycznej, nasi mali studenci dowiedzieli się m.in. czym jest geometria, co to są wielościany, figury płaskie, wierzchołki i krawędzie. Wiele radości sprawiła dzieciom część praktyczna zajęć, podczas której ćwiczyły wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Ich twórczość możemy zobaczyć na zdjęciach.

Dziękujemy studentom, którzy wspierają nas przy organizacji zajęć dla najmłodszych. Minionej soboty pomagała nam: Anna Wyszomierska (zarządzanie), Anna Adamiak (zarządzanie), Milena Gęsina (zarządzanie), Marlena Derlicka (bezpieczeństwo narodowe).

Kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym odbędzie się 17 grudnia. Zajęcia o tradycjach bożonarodzeniowych poprowadzi dr hab. Katarzyna Smyk (UMCS).

Fotogaleria: