tytulowa
W minioną sobotę 17 grudnia, odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie w naszym Uniwersytecie Dziecięcym. Tym razem odwiedziła nas pani dr hab. Katarzyna Smyk z UMCS w Lublinie i poprowadziła wykład "Tradycje bożonarodzeniowe" połączony z zajęciami plastycznymi. Swoją obecnością zaszczyciła nas Jej Magnificencja Rektor prof. nadzw. dr hab. Tamara Zacharuk. Pani Rektor złożyła dzieciom i ich opiekunom świąteczne i noworoczne życzenia. W trakcie części teoretycznej zajęć, poznaliśmy m.in. historię polskiej choinki, znaczenie ozdób choinkowych oraz dowiedzieliśmy się dlaczego na każdej choince powinny znaleźć się orzechy włoskie. W trakcie części praktycznej natomiast, studenci przygotowali kolorowe serca, które podarowali potem swoim najbliższym. Wspólnie też przygotowaliśmy piękny, kolorowy łańcuch, który przyozdobił choinkę w rektoracie.

Dziękujemy studentom, którzy wspierają nas przy organizacji zajęć dla najmłodszych. Minionej soboty pomagały nam: Anna Wyszomierska (zarządzanie), Anna Adamiak (zarządzanie), Milena Gęsina (zarządzanie), Marlena Derlicka (bezpieczeństwo narodowe), Katarzyna Starzyńska (zarządzanie), Monika Kożuchowska (zarządzanie).
Kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym odbędzie się 14 stycznia. Zajęcia historyczne poprowadzi dr Rafał Dmowski (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych).

Fotogaleria: