tytulowaW dniach 16 stycznia do 3 lutego 2017 r., w naszym Uniwersytecie trwała akcja pomocy bezdomnym zwierzętom. Studenci z Koła Naukowego Hodowców Zwierząt działającego przy Instytucie Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów. Rzeczy można było zostawiać w budynkach naszej Uczelni, w sklepie zoologicznym ZOO Market Edil przy ul. 11 Listopada i przy ul. Warszawskiej w Siedlcach oraz w przychodni weterynaryjnej przy ul. Granicznej 38 w Siedlcach. Do naszej zbiórki przyłączyli się też uczniowie ze szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt pod opieką pani Barbary Kodzis, działającego w II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi, oraz dzieci wraz z rodzicami i opiekunami z przedszkola Tęczowa Chatka. Do akcji studentów przyłączyli się nasi pracownicy oraz mieszkańcy miasta, a także nasi najmłodsi studenci Uniwersytetu Dziecięcego.

5 lutego wypakowanym po brzegi samochodem ruszyliśmy do Węgrowa. Rzeczy dla psów trafiły do Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Oddział w Węgrowie, a odebrała je pani Jadwiga Adamczuk - inspektor TOZ i prezes Oddziału. TOZ Węgrów działa na rzecz zwierząt na terenie kilku powiatów, w tym siedleckiego i współpracuje z m.in. Urzędem Miasta Siedlce w zakresie ochrony zwierząt. Natomiast rzeczy dla kotów trafiły do pani Urszuli Knap - zarejestrowanej w UM Siedlce, społecznej opiekunki kotów wolno żyjących w Siedlcach i członka Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Oddział w Węgrowie. Zebrane w trakcie zbiórki rzeczy będą ogromnym wsparciem dla społecznych opiekunów kotów w Siedlcach, którzy oprócz karmienia, dbają o ich zdrowie i sterylizacje/kastracje. Pani Urszula rozdysponuje rzeczy wśród innych społecznych opiekunów.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za okazane wsparcie i mamy nadzieję, że znów się do nas przyłączycie przy okazji kolejnej zbiórki. Zaglądajcie na stronę: www.adoptujpupila.uph.edu.pl

pasek 2017Oto co zebraliśmy dla piesków:
  • 144,7 kg suchej karmy
  • 95 puszek (w tym tacki, pasztety)
  • 24 saszetki
  • 48 przysmaków
  • 3 obroże
  • szelki
  • kaganiec
  • smycz
  • 3 ubranka
  • 12 sztuk kocy, śpiworów i kołder
  • 3 zabawki
  • 1 płyn do czyszczenia
  • 1 płyn do czyszczenia oczu
  • 3 x witaminy (w tym dla szczeniąt)
  • 2 x preparat na pasożyty
  • 15 preparatów przeciw pchłom i kleszczom (w tym puder)
  • obroża przeciw pchłom i kleszczom
  • 22 opakowania makaronu, ryżu, kaszy

Oto co zebraliśmy dla kotków:
  • 75 kg suchej karmy
  • 58 puszek
  • 60 saszetek
  • 3 x przysmaki (w tym przysmaki na nerki)
  • 2 miski
  • 3 x żwirek
  • kocyk
  • podkłady higieniczne
  • pasta witaminowa
  • komplet zabawek
  • krople do przemywania oczu
  • preparaty przeciw pchłom i kleszczom
Za każdą rzecz pięknie dziękujemy!

Fotogaleria: