tytulowe
Instytut Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej UPH w Siedlcach już po raz trzeci aktywnie włączył się w niezwykle cenną akcję organizowaną przez Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim o nazwie Moda na polski – tym razem pod hasłem:

Język polski łączy pokolenia


W tegorocznej akcji, która odbyła się we czwartek, 9 lutego, uczestniczyli przedstawiciele uczniów wszystkich mińskich gimnazjów oraz słuchacze prężnie działającego Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Grupa osób ze stowarzyszenia Radość Trzeciego Wieku wykonała m.in. taniec w ciekawie dobranych strojach do utworu z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, natomiast uczennice gimnazjum zaprezentowały układ taneczny ze wstążkami.

Na uwagę zasługuje jeden z kilku konkursów rozstrzygniętych podczas czwartkowego spotkania:

Konkurs na wyklejankę


Inspiracją konkursu była forma wyklejanek wymyślona przez Wisławę Szymborską. Prace konkursowe zgłosili uczniowie, nauczyciele, słuchacze MUTW.

Siedlecką polonistykę reprezentowały dwie wykładowczynie z prelekcjami własnego autorstwa:

prof. nzw. dr hab. Violetta Machnicka

- Agresja językowa na sprzedaż. O języku programów paradokumentalnych

dr Barbara Stelingowska

- „Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie”. O sztuce pisania listów

Szczególne podziękowania i gratulacje za koncepcję oraz koordynowanie całego przedsięwzięcia należą się pani Agnieszce Kożuchowskiej – wyjątkowej polonistce z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim.

Violetta Machnicka

Fotogaleria


Autorka zdjęć: Izabela Saganowska