tytulowe
  W ciągu trzech dni: 13-15 lutego 2017 r. dr Agnieszka Roguska z Kołem Naukowym Pedagogów Kreatywnych przygotowali i przeprowadzili zajęcia artystyczne pt. „Warsztaty kreatywne teatralno-literackie”. W aktywności tego typu wzięły udział dzieci z siedleckich szkół podstawowych z klas 1-6 w ramach akcji ferie zimowe, zorganizowanej przez Agencję Rozwoju Miasta przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Zajęcia zorganizowano w ten sposób, by młodzi uczestnicy w sposób namacalny mogli dotknąć materii magicznego świata literatury i teatru. Bazowano na możliwościach kreacji dzieci w tym wieku, ich wyobraźni, mając na celu rozwijanie ich inteligencji emocjonalnej.

Warsztaty w formie zabawy zawierały ćwiczenia teatralno-dramowe, dykcyjne, dotyczące analizy krótkiego tekstu. Poza tym prace w grupie polegały na przygotowaniu scenek teatralno-dramowych, wyrażaniu emocji oraz zaaranżowanie teatrzyku lalkowego z wykorzystaniem gotowych kukiełek i pacynek, wykonanych przez studentów.

Kontynuujemy realizację zamierzenia pt. „Konfrontacja teorii z praktyką”. W tym przypadku polegało to m. in. na: zaszczepianiu potrzebnych bodźców do wychowywania przyszłego aktywnego i wrażliwego odbiorcę sztuki, pobudzaniu ciekawości, niwelowaniu nieśmiałości w obcowaniu z innymi, wyrażaniu siebie i prezentowaniu swoich pomysłów. Studenci, członkowie Koła, mogli sprawdzić swoją teoretyczną wiedzę w praktycznych działaniach z dziećmi.

Warsztaty pozwoliły na bycie widzem, ale również aktorem, odsłoniły kulisy pracy nad emisją głosu i dykcją. To doskonały wiek na kształtowanie kreatywnej osobowości i próbowania siebie w różnego rodzaju aktywnościach.