tytulowe
W dniu 17 marca br. w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych  odbył się dzień otwarty pod hasłem „Miejskie labirynty”. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w wykładach i warsztatach. Wszystkie zajęcia, prowadzone po angielsku, niemiecku i rosyjsku, łączył temat miasta w języku, literaturze i kulturze.

W tym dniu w INIBI gościliśmy  badaczy z Niemiec: dr Manfreda Richtera oraz dr Thomasa Richtera, którzy spotkali się z młodzieżą. Ponadto zajęcia prowadzili: dr Ludmiła Mnich, dr Natalia Sanżarewska-Chmiel, dr Adriana Pogoda-Kołodziejak, dr Radosław Maziarz, dr Oksana Blashkiv, dr Aldona Borkowska, dr Walentyna Krupowies, mgr Katarzyna Mroczyńska, mgr Agnieszka Wróbel, lic. Dorota Chmielak, lic. Katarzyna Makulec. W sprawy organizacyjne zaangażowane były: dr Ewa Kozak, mgr Magdalena Wieczorek.

Gościliśmy niemal 350 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z Siedlec, Ciechanowa, Sokołowa Podlaskiego oraz Węgrowa.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert w sali koncertowej  Wydziału Humanistycznego, prowadzony przez Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, mgr Michała Hołownię. Podczas koncertu wystąpili uczniowie szkoły muzycznej oraz studenci UPH. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc koncertu wysłuchali uczniowie placówek, które stale i formalnie współpracują z INIBI.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zachęcamy do ponownych odwiedzin.

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na witrynie Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych.