tytulowe
24 marca na Wydziale Humanistycznym odbył się trzeci etap szkolenia „Moje bezpieczeństwo”. Po zajęciach z przedstawicielami Straży Pożarnej i Policji przyszedł czas na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu zdrowotnemu. Tym razem gościem Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa był Maciej Tylski – uczestnik XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie jako ratownik medyczny. Brał udział w kilkudziesięciu patrolach bojowych z polskimi i amerykańskimi żołnierzami, podczas których udzielał pomocy poszkodowanym bezpośrednio na polu walki.

Pan Maciej Tylski jest autorem nowatorskiego programu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla funkcjonariuszy Policji Afgańskiej z prowincji Ghazni. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Stoczka oraz Sulejówka z zainteresowaniem wysłuchała wykładu na temat bezpieczeństwa zdrowotnego i ratowania życia w sytuacjach ekstremalnych. Na spotkaniu obecni byli: Prorektor ds. nauki, prof. dr hab. Mirosław Minkina, Prodziekan WH ds. studenckich, dr Beata Gałek, dr Paweł Szmitkowski (adiunkt INSiB) oraz mgr Artur Kamecki (doktorant INSiB).