zawody poznan 01
W dniach 12-14 maja 2017 r. studenci niesłyszący Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wzięli udział w II Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli reprezentanci z niepełnosprawnością z 18-tu Uczelni z całej Polski. Przedstawicielami naszej Uczelni byli: Karolina Gałgan, Konrad Kicinski, Rafał Janusz i Patryk Marchewka. Opiekunem grupy była Pani mgr Halina Grzeszczuk – pracownik Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, tłumacz języka migowego. Nasza drużyna zdobyła 6 medali: 3 złota, 1 srebro, 2 brązy. Miejsca medalowe naszych studentów to:


Karolina Gałgan – złoto na 50 m w stylu grzbietowym, złoto na 50 m w stylu dowolnym

Konrad Kicinski – złoto na 25 m w stylu dowolnym

Rafał Janusz – srebro na 25 m w stylu dowolnym

Patryk Marchewka – brąz na 25 m w stylu dowolnym, brąz na 50 m w stylu klasycznym

Gratulujemy wyników!!!

Po zakończonych zawodach w dniu 13 maja 2017 r. odbyła się Konferencja Naukowo-Metodyczna „Oblicza kultury fizycznej studentów z niepełnosprawnościami”. Po pierwsze zaprezentowano podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Politechnice Częstochowskiej (w której nasi studenci niesłyszący zdobyli puchary), następnie omówione zostały zawody, pt. „Terenowa Masakra”, która odbywała się w Bydgoszczy, referat „Od pasji do sportu – czyli jak zmieniać nawyki” oraz główne cele, działania i zorganizowane cykle Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Na koniec konferencji przedstawiciele UAM klubu Wychowania Fizycznego i Sportu  zaprezentowali swoje działania, które realizują na swojej Uczelni.

Po konferencji odbyło się podsumowanie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu, na którym dowiedzieliśmy się, że w klasyfikacji drużynowej na 18 Uczelni, UPH w Siedlcach zajęło 5 miejsce.

Brawa i ogromne gratulacje!!!  Życzymy dalszych sukcesów !!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Fotogaleria