tytulowaW sobotę 20 maja odbyło się kolejne spotkanie w naszym Uniwersytecie Dziecięcym. Zajęcia pt. "Matematyka na planszy" poprowadziły studentki z Koła Naukowego Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej (Instytut Edukacji) wraz z paniami Agnieszką Janiszewską i Joanną Zawadzką ze Stowarzyszenia tutajteraz. Gry planszowe uczą dzieci strategicznego i logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, koncentrację, wyobraźnię, co przyczynia się do rozwijania umiejętności matematycznych. Planszówki są też doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i rodziny.
Dr Katarzyna Marciniak-Paprocka przygotowała dla rodziców i opiekunów wykład pt. "Oswoić potwora - jak rodzic może pomóc dziecku pokonać trudności z matematyki".

Minionej soboty, przy organizacji zajęć pomagały nam nasze studentki: Anna Adamiak (zarządzanie) i Marlena Derlicka (bezpieczeństwo narodowe).

Kolejne zajęcia w Uniwersytecie Dziecięcym odbędą się 10 czerwca. Zajęcia "Geometria wokół nas" poprowadzą studenci z Koła Naukowego Studentów Matematyki GRAF.

Fotogaleria: