delegacja usa 01
17 maja br. w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach gościła grupa 6 studentów wraz z opiekunem z partnerskiego Delaware Valley University, która przyjechała do Polski w ramach programu wymiany Piszka/Evansa/Diamonda. Była to już kolejna wizyta gości z amerykańskiej uczelni w ramach współpracy, która trwa nieprzerwanie od 10 lat.

Delegację z USA przywitał prorektor ds. nauki prof. dr hab. Mirosław Minkina. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Kazimierz Jankowski i dr Milena Truba z Wydziału Przyrodniczego – inicjator i koordynator wymiany ze strony UPH oraz Dyrektor Fundacji Kopernikańskiej w Polsce – fundator programu, pan Jerzy Bystrowski, jak również polscy studenci z Wydziału Przyrodniczego, którzy goszczą w swoich domach swoich kolegów z USA. Oficjalne spotkanie zakończyło się wspólnym zwiedzaniem Pałacu, które poprowadziła mgr Anna Bobryk. Studenci z USA byli pod wielkim wrażeniem historii miasta i samego budynku rektoratu. Grupa naszych studentów swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych odbędzie na jesieni tego roku.