tytulowe
10 października 2016 roku w Sali Senatu odbył się ERASMUS+ OPEN DAY 2016. Spotkanie zorganizowane przez Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą w całości poświęcone było powitaniu studentów z krajów partnerskich przebywających na naszej uczelni w ramach wymiany Erasmus+. W roku akademickim 2016/2017, w semestrze zimowym gościmy u nas studentów z Hiszpanii i Turcji, którzy będą kontynuować naukę na Wydziale Przyrodniczym i Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych.


   Spotkanie rozpoczęła mgr Katarzyna Sobolewska – Kierownik Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą, która serdecznie powitała przybyłą młodzież i podziękowała za wybór naszej uczelni. Przedstawiła także pracowników wchodzących w skład biura Erasmus+ oraz koordynatorów wydziałowych odpowiedzialnych za organizację pobytu gości w trakcie semestru. Od tego roku studentami z wymiany będą opiekować się dodatkowo „buddies/angels” – studenci polscy, którzy sami posiadają doświadczenia z uczestnictwa w wymianie Erasmus+ za granicą. Goście mieli możliwość dowiedzieć się nieco więcej o naszej uczelni i mieście, poznać zarys planowanych atrakcji, które pozwolą na lepszą i pełniejszą integrację ze środowiskiem uczelnianym oraz zapoznanie się z miejscem, do którego przybyli. Młodzież zagraniczna miała również okazję przedstawić się wzajemnie. Na powitanie rozdane zostały praktyczne prezenty – gadżety Erasmus+, które przydadzą się zarówno na zajęciach, jak i w codziennym życiu.

   Całe spotkanie uświetnił swoją obecnością prof. dr hab. Mirosław Minkina – Prorektor ds. Nauki, który w imieniu władz Uniwersytetu przywitał studentów życząc im miłego i efektywnego pobytu w Siedlcach.

Fotogaleria