Kalendarz wydarzeń

"Odmienne Stany - czyli najlepsze smaczki ze wszystkich krajów Azji Centralnej" - spotkanie z Jakubem Rybickim

Szczegółowe informacje:
Odmienne Stany, czyli najlepsze smaczki ze wszystkich krajów Azji Centralnej. Taki tytuł nosi prezentacja Jakuba Rybickiego, którą usłyszymy i zobaczymy 17 sierpnia w Siedlcach, a 18 w Łosicach i Międzyrzecu Podlaskim.

A o czym będzie? To wesoła podróż po krajach, gdzie wszyscy wydają się funkcjonować w odmiennych stanach świadomości. Kuba Rybicki zaprezentuje najlepsze smaczki z wieloletnich podróży po wszystkich krajach tego fascynującego regionu świata.Dowiemy się jak radzić sobie z milicją, sprzedać samochód na bazarze, popilotować samolot, dlaczego nie warto jeść świstaków, co może wypełznąć z amerykańskiego wraku, skoczymy na uzbeckie wesele, do wrót piekieł i na dno wyschniętego morza. Do tego piękne góry, smaczne jedzenie i kilogramy pieniędzy w reklamówkach.

Odmienne Stany - czyli najlepsze smaczki ze wszystkich krajów Azji Centralnej:
Kazachstanu (potyczki z milicjantami łasymi na łapówki), Uzbekistanu (bajkowe Samarkanda, Buchara i Chiwa oraz wyschnięte Morze Aralaskie), Tadżykistanu (niesamowici ludzie, niesamowite krajobrazy i górskie historie), Turkmenistanu (o tym kraju napiszę kiedyś książkę, zupełnie inny świat) i Kirgistanu (co się dzieje gdy odpada od samochodu koło w trakcie jazdy, Czupakabra, Dżuma, konie i wspaniałe krajobrazy).
Jakub Rybicki – dziennikarz, fotograf, zimowy jeździec rowerowy. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Kolekcjoner dziwnych czapek, okazjonalny alpinista. Zakochany we Wschodzie, głównie Bliskim i tym najbliższym. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał około 50 krajów. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.

Spotkania odbędą się:

17 sierpnia o godzinie 18.00 w Siedlcach w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa 12

18 sierpnia o godzinie 18.00 w Łosicach w Łosickim Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 4

18 sierpnia o godzinie 20.30 w Międzyrzecu Podlaskim w auli Pałacu Potockich przy ul. Lubelskiej 63

Wstęp jak zwykle bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

20023777 2349341311957747 3557041331258879116 o


Data wydarzenia: Czwartek, 17 Sierpień 2017 - Czwartek, 17 Sierpień 2017

Miejsce wydarzenia: Wydział Przyrodniczy

Kontakt: Wydział Przyrodniczy, Agnieszka Gałach (