Siedlce, dnia 13 stycznia 2017 r.

BADANIA FINANSOWANE Z ZADANIA NA RZECZ POSTĘPU BIOLOGICZNEGO W PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ W 2017 R.

Informacja o planowanych przez Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny Siedlcach na 2017 r. badaniach podstawowych na rzecz postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej zgodnie lp. 17 i 20 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 lipca 2015 r. w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. poz. 1170, z późn. zm.).

1.   Tytuł badania

Analiza zróżnicowania hodowlanych populacji wybranych rodów kaczek na podstawie cech użytkowych i reprodukcyjnych oraz jakości jaj wylęgowych na przykładzie maksymalnie:
500 sztuk kaczek pekin krajowy (P-11) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-22).

Cel zadania:

Głównym celem prac badawczych jest indywidulane szacowanie w wychowie poziomu użytkowości cech mięsnych osobników płci męskiej i żeńskiej rodów P-11 i P-22 oraz cech reprodukcyjnych umożliwiające analizę zróżnicowania obu populacji kaczek pod względem cech użytkowych i reprodukcyjnych. Ponadto celem badania jest popularyzacja informacji o badanych rodach kaczek poprzez publikację dostępną dla wszystkich podmiotów zainteresowanych ich chowem.

Planowany termin i miejsce publikacji informacji o uzyskanych wynikach badań oraz sposób dostępu:

Uzyskane wyniki prac badawczych zostaną opublikowane na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach http://www.uph.edu.pl, począwszy od dnia zakończenia badań, ale nie później niż do dnia 15 stycznia 2018 r. Wyniki te będą dostępne nieodpłatnie, minimum przez okres 5 lat od dnia ich zakończenia, dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorstw, w tym rolników i podmiotów działających w sektorze rolnictwa, w szczególności zajmujących się hodowlą i produkcją zwierzęcą. Wyniki obejmować będą zestawienie tabelaryczne, opis metod badawczych oraz interpretację uzyskanych rezultatów.

2.   Tytuł badania

750 sztuk kaczek pekin krajowy (P-44) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-55)

Cel zadania:

Głównym celem prac badawczych jest indywidulane szacowanie w wychowie poziomu użytkowości cech mięsnych osobników płci męskiej i żeńskiej rodów P-44 i P-55 oraz cech reprodukcyjnych umożliwiające analizę zróżnicowania obu populacji kaczek pod względem cech użytkowych i reprodukcyjnych. Ponadto celem badania jest popularyzacja informacji o badanych rodach kaczek poprzez publikację dostępną dla wszystkich podmiotów zainteresowanych ich chowem.